Sport, Fitness, Kulturystyka

Zima w mieście 2022 – jakie atrakcje dla dzieci wybrać?

Chociaż 2022 rok nadal upływa pod znakiem pandemii, to jednak nie oznacza to, że ferie zimowe trzeba spędzić w czterech ścianach!

Ferie zimowe w 2022 roku w Warszawie odbywają się w okresie od 10 do 23 lutego. To dla dzieci doskonały czas, aby odpocząć od codziennej nauki oraz miło spędzić czas z rodziną albo rówieśnikami. W tym okresie wiele rodzin planuje wyjazdy na ferie, ale zima w mieście również może być udana.

Sprawdź, jakie aktywności przygotowała Warszawa i jak można zaplanować udany wypoczynek podczas ferii zimowych dla swojej pociechy!

Półkolonie na ferie zimowe

Od lat bardzo popularnym sposobem na udaną zimę w mieście są półkolonie. Warszawa oferuje je w wielu punktach, między innymi w centrach kultury, placówkach edukacyjnych, ośrodkach sportowych.

Szeroka gama różnorodnych półkolonii dla dzieci powoduje, że bez problemu można znaleźć coś ciekawego dla swojej pociechy. Zima w mieście może upłynąć wtedy pod znakiem nauki fotografowania, malowania, programowania czy też zdobywania nowych umiejętności kulinarnych.

Półkolonie pozwalają rodzicom na pozostawienie dziecka pod fachową opieką, podczas gdy sami mogą w tym czasie udać się do pracy. To zatem najlepszy wybór dla tych rodzin, gdzie rodzice pracują, natomiast dziecko nie może pozostać w domu samodzielnie.

Sale zabaw dla dzieci na zimowe ferie

Specjalne oferty na zimowe ferie w Warszawie przygotowały sale zabaw działające w mieście. To właśnie tam można skorzystać z interesujących spotkań tematycznych oraz dobrej zabawy od rana do wieczora.

Sale zabaw zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników. Różnorodne atrakcje, jakie czekają na miejscu, powodują, że nie można nudzić się tam nawet przez moment.

Parki trampolin na ferie zimowe

Kolejnym pomysłem, aby zima w mieście nie była nudna, jest wizyta w parku trampolin. Warszawa jest miejscem działalności jednego z najnowocześniejszych parków tego typu w całej Polsce – to park Airo, który dysponuje wieloma atrakcjami dla swoich gości.

W parku trampolin Airo zima w mieście w 2022 to szeroka gama ciekawych zajęć tematycznych, które przeznaczone są dla najmłodszych. Wśród nich można znaleźć między innymi Makijaż karnawałowy, Podróż w czasie, Ekopodróż, Wirtualna przygoda VR, Dzień z żyrafą Natalią, Spotkanie z Elsą czy Wystrzałowa sesja zdjęciowa. Dzięki nim wizyty w parku trampolin są jeszcze ciekawsze, dlatego warto zapoznać się bliżej z dostępnymi zajęciami i zaplanować wyjście.

Jazda na nartach i sankach podczas ferii zimowych

Warszawa to także świetne miejsce, gdzie można zakosztować w dobrej zabawie na białym puchu. Jazda na nartach i na sankach dostępna jest w wielu lokalizacjach, między innymi na popularnej Górce Szczęśliwickiej, gdzie dostępny jest stok oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Na zimowy spacer na sankach lub zjeżdżanie na jabłuszkach można wybrać się także do pobliskiego parku, gdzie także można znaleźć dobre miejsca do zabawy w śniegu.

Muzea w Warszawie na zimowe ferie

W trakcie zimowych ferii działają także muzea w Warszawie. Podczas wolnych dni można wtedy odwiedzić je i zapoznać się z ich interesującymi kolekcjami.

Wśród popularnych muzeów dla dzieci w Warszawie znajdują się między innymi Muzeum Geologiczne, Muzeum Ewolucji czy Muzeum Domków dla Lalek.

Ciekawe ekspozycje dla najmłodszych czekają także w miejscach jak Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich.

Centrum Nauki Kopernik

Jednym z często odwiedzanych miejsc w Warszawie jest Centrum Nauki Kopernik. To właśnie tam można zapoznać się z wieloma ciekawymi ekspozycjami poświęconymi nauce, która zaprezentowana jest dzięki nim w sposób bardzo przystępny już dla najmłodszych.

 

One thought on “Zima w mieście 2022 – jakie atrakcje dla dzieci wybrać?

  • Jestem w trakcie zakładania biura podróży, które będzie się zajmowało organizacją aktywnych wyjazdów dla fajnych rodziców, z dziećmi oczywiście Idea jest taka, że rodzice w ciągu dnia biorą udział w zajęciach np. joga, wspinaczka, a w tym czasie dzieciaki mają swoje zajęcia (nie mylić z animacjami!). Do tego planuję różne wspólne, rodzinne aktywności.

    Może macie jakieś pomysły na biuro? Myślicie, że coś takiego mogłoby się sprawdzić? Dzięki również za wiele inspiracji we wpisie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 + = 46