Sport, Fitness, Kulturystyka

Trening EMS sposobem na ból pleców

Jednym z mniej popularnych zastosowań treningów EMS jest redukcja bólu pleców. Problem ten dotyka coraz więcej osób w Polsce. Siedzący tryb życia, praca zdalna przy niewygodnym biurku czy lockdown nie pomagają w zachowaniu pleców i kręgosłupa w dobrej kondycji. Receptą jest ten nowoczesny i efektywny trening, wykorzystujący elektrostymulację. 

Siedzący tryb życia i jego konsekwencje

Naukowcy oszacowali, że, każda godzina siedzenia skraca życie o 21 minut. Oczywiście do takich liczb należy podchodzić z ostrożnością i zdrowym rozsądkiem, nie zmienia to jednak faktu, że siedzący tryb życia bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej – przed komputerem, telewizorem czy konsolą – doprowadza do wielu przypadłości i schorzeń, takich jak choroby kręgosłupa, nadwaga i otyłość, zaburzenia układu sercowego – w tym także zawały, hemoroidy, cellulit, żylaki.

Siedzący tryb życia a kręgosłup 

Jednym z bardziej dotkliwych i uciążliwych problemów, wynikających z długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej, jest ból kręgosłupa, pleców i karku. Pozycja siedząca jest znacznie bardziej szkodliwa niż stojąca. Kręgosłup nie jest idealnie prosty, posiada naturalne wygięcia. Podczas długotrwałego siedzenia jest on nieustannie przeciążony. Konsekwencją tych permanentnych przeciążeń może być uszkodzenie przestrzeni międzykręgowych i innego rodzaju schorzenia lub kontuzje. Gdy pojawia się ból, jest to sygnał alarmowy, że należy reagować – wprowadzenie zdrowej rutyny w postaci regularnej aktywności fizycznej pozwoli zachować plecy i kręgosłup w dobrej formie. 

Jak sobie pomóc?

Światowa Organizacja Zdrowia WHO zaleca minimum 150 minut umiarkowanego wysiłku fizycznego tygodniowo – to raptem 20 minut dziennie. Energiczny spacer w drodze z pracy, treningowy tutorial w zaciszu domowym (lub inna aktywność o intensywności powodującej uczucie ciepła i przyspieszenie oddechu) to dobry początek, by wprowadzić zdrową rutynę i rozruszać swoje ciało. Na ból pleców wynikający z siedzącego trybu życia lub innych przyczyn – np. wad postawy i skrzywień kręgosłupa – polecany jest trening EMS.

Trening EMS na ratunek bolącym plecom

Trening EMS nie obciąża mięśni i kręgosłupa, dlatego jest polecany również osobom, które borykają się np. z bólem pleców lub po kontuzjach, uniemożliwiających inne treningi. By skutecznie i bezpiecznie pozbyć się bólu kręgosłupa, zalecana jest seria treningów EMS, wykorzystujących elektrostymulację mięśni. Trening wykonuje się w specjalnym stroju, do którego podłączone są elektrody. Mięśnie szkieletowe są stymulowane impulsami prądu o zmiennej częstotliwości, co maksymalizuje efekt ćwiczeń i umożliwia osiągnięcie bardzo dobrych efektów w czasie szybszym niż podczas treningów konwencjonalnych. Szacuje się, że wystarczą 2 tygodnie treningów EMS, by dolegliwości bólowe pleców i kręgosłupa zniknęły lub zostały maksymalnie zredukowane – nawet o 80%. Tego rodzaju trening nie korzysta z żadnych dodatkowych obciążeń, dzięki temu stawy i mięśnie nie są narażone na przeciążenie. Intensywność i częstotliwość treningów jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb osoby ćwiczącej, jej kondycji oraz dolegliwości. 

Trening EMS zanim pojawi się ból 

Już po jednym treningu EMS można zaobserwować poprawę stanu pleców i kręgosłupa. Po serii kilku aż 90% osób ćwiczących odnotowało znacząco zredukowany ból. Taką aktywność można się wybrać oczywiście również zanim pojawi się dyskomfort, napięcie czy zesztywnienie. Prewencyjnie trening EMS obciąża kręgosłup, aktywuje mięśnie grzbietu i poprawia stabilizację mięśni, dzięki temu można zapobiec przykrym dolegliwościom. 

Trening EMS – Kraków i okolice

Większość dużych i średniej wielkości polskich miast oferuje swoim mieszkańcom tego rodzaju treningi. Trening EMS Kraków prowadzi m.in. in.Time. Co wyróżnia ich od konkurencji? Treningi są prowadzone aż w 5 lokalizacjach, dzięki temu można znaleźć punkt najbliższy swojemu miejscu zamieszkania. Indywidualne podejście do klienta oraz trening wprowadzający, gdzie pod okiem specjalisty dopasowane zostaną długość, intensywność i częstotliwość takich ćwiczeń, to kolejne atuty tej firmy. 

Trening EMS Kraków – Trener Personalny – inTime

Kazimierza Wielkiego 82a
30-074 Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2