Sport, Fitness, Kulturystyka

Wyposażenie tenisowe na start: co kupić dla początkującego tenisisty?

Zamierzasz zacząć trenować tenisa? Zanim wejdziesz na kort, pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu. Co kupić? Oto pomocna lista!

Obecnie coraz więcej osób interesuje się tenisem, w czym niemałe zasługi mają polscy tenisiści i tenisistki, które odnoszą sukcesy w prestiżowych turniejach. Gdy także chcesz zasmakować w grze w tenisa, wybierz dla siebie dobry kort, a także kup potrzebne wyposażenie. Na co należy zwrócić uwagę, odwiedzając sklep tenisowy (https://dotenisa.pl)?

 

  1. Rakieta to tenisa

Podstawowe wyposażenie każdego tenisisty to rakieta do tenisa. W sklepach można znaleźć różne rakiety tenisowe, dlatego często pojawia się tu ważne pytanie – co kupić, by nauka była efektywna?

 

Dla osób początkujących sklep tenisowy może polecić rakiety o poniższych parametrach:

  • niski ciężar – wtedy rakieta jest łatwiejsza w manewrowaniu i ułatwia naukę gry
  • większa główka – ma wtedy większą powierzchnię do odbijania piłeczki
  • większa sztywność – powoduje, że wtedy odbicia są celniejsze, nawet jeżeli ustawienie rakiety nie będzie idealne
  • otwarty układ strun – dzięki temu granie będzie bardziej komfortowe, ale odbicia pozostają dynamiczne

 

W dobrym sklepie tenisowym można uzyskać porady, jak wybrać najlepszą rakietę, która będzie w stanie sprawdzić się dla początkującego gracza.

 

  1. Piłki do tenisa

Do gry nie może zabrakną również piłeczek tenisowych. Najlepiej kupić własne, które będą dopasowane do poziomu umiejętności.

 

Dla osób początkujących polecane są bezciśnieniowe piłki tenisowe. Są one nieco cięższe od piłek ciśnieniowych, ale pomagają w nauce odbić. Można też zdecydować się na piłki niskociśnieniowe, które polecane są również dla dzieci i młodzieży.

 

  1. Buty tenisowe

Na start mogą wystarczyć buty sportowe do biegania, lecz zaleca się kupić buty tenisowe. Dlaczego? Wynika to z faktu, że podczas poruszania się po korcie tenisista wykonuje ruchy nie tylko w przód, ale także do tyłu oraz na boki. Buty muszą zatem zapewniać maksymalną przyczepność i poprawiać balans w każdym kierunku.

 

Warto też pamiętać o tym, że buty powinny być dopasowane do rodzaju podłoża. Najczęściej stosuje się buty na podłoża ceglane – clay, a także buty all court, czyli na twardsze korty tenisowe.

 

  1. Torba na wyposażenie tenisowe

Aby wygodniej trenować, warto także zainwestować w torbę do tenisa. Dobry sklep tenisowy może zaoferować rożna rodzaje toreb do wyboru, dlatego można dostosować je do swoich potrzeb.

 

Torba powinna zmieścić rakietę do tenisa, a także buty tenisowe. Najlepiej, aby miała ona osobne przegrody na te przedmioty.

 

Powyższe wyposażenie można kupić także w internetowych sklepach tenisowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

83 + = 91