Transport i Logistyka

Zarządzanie transportem może obniżyć koszty działalności firmy

Firmy bazujące na użytkowaniu samochodów firmowych wymagają odpowiedniego zarządzania flotą – to jeden ze sprawdzonych sposobów, by zredukować koszty.

Coraz więcej firm używa flot, by prowadzić obsługę klientów, realizować transport oraz inne usługi związane z wykorzystywaniem pojazdów firmowych. Aby prowadzenie usług w tym właśnie zakresie było jeszcze efektywniejsze, wykorzystuje się specjalistyczne oprogramowanie. Do tej kategorii zalicza się między innymi SOTIPM – program do zarządzania transportem. Jakie korzyści finansowe zapewniają systemy wspomagające transport?

Harmonogramowanie i optymalizacja tras dojazdów

Wybór właściwej trasy ma szczególne znaczenie dla kosztów związanych z dojazdami. Stąd też nowoczesne oprogramowanie, w tym SOTIPM – program do zarządzania transportem, wspomaga harmonogramowanie i optymalizację tras dojazdów. W efekcie można uzyskać znaczną redukcję kosztów.

Właściwie opracowany harmonogram trasy pozwala na odwiedzenie wszytkach punktów zaplanowanych na dany dzień, a następnie opracowanie trasy, która będzie prowadziła do nich tak, by zredukować koszty dojazdu.

Szybka reakcja na zmiany

Jako że programy wspomagające pracę flot, w tym SOTIPM – program do zarządzania transportem, bazują na systemach wykorzystujących moduły pracujące na komputerach i urządzeniach mobilnych, możliwe jest uzyskanie szybkiej wymiany danych pomiędzy nimi. Gdy zatem zachodzi konieczność wprowadzenia zmian w trasie, można zrobić to natychmiastowo wraz z jej ponowną optymalizacją.

Szybka reakcja na zmiany także efektywnie zmniejsza koszty związane z działalnością, ponieważ pracownicy nie muszą wówczas dojeżdżać do punktów, które są nieaktualne. W efekcie zmniejsza się niepotrzebne koszty.

Zapobieganie nieuprawnionemu wykorzystaniu floty

Programy wspomagające transport, także wspomniany SOTIPM – program do zarządzania transportem, pozwalają także na stałe monitowanie oraz zapisywanie trasy dojazdu. W efekcie możliwe jest zapobieganie nieuprawnionemu wykorzystaniu floty.

Pracownicy mogą próbować załatwiać w trakcie pracy prywatne obowiązki lub też nie odwiedzają wszystkich wymaganych punktów. Poprzez zastosowanie oprogramowania do zarządzania transportem można zredukować tego typu zagrożenia, a tym samym zmniejszyć koszty związane z działalnością przedsiębiorstwa.

Niskie koszty wdrożenia

Co więcej, wdrożenie systemów, na przykład jak SOTIPM – program do zarządzania transportem, nie pociąga za sobą wysokich kosztów, co powoduje, że inwestycja tego typu pozwala na szybki zwrot poniesionych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 75 = 81