Biznes, Firma, E-biznes

Drukowanie przez internet – jak zamówić plakaty, ulotki, wizytówki online?

Aby złożyć zamówienie na druki, wcale nie trzeba przygotowywać się do wizyty osobistej w drukarni. Teraz można również zakupić je online. Jakie druki są dostępne do zakupu przez internet? W jaki sposób można zamówić je online?

Drukarnie internetowe – co oferują klientom?

Drukarnie przyjmujące zamówienia na druki przez internet często określane są jako drukarnie internetowe. Zapewniają one swoim klientom dostęp do wielu druków online, dlatego można zamówić je bardzo łatwo – z zacisza własnego domu albo z biura.

W drukarniach online można zamówić zarówno druki wielkoformatowe, jak i te w mniejszych formatach. Realizują one również druki różnymi technikami, w tym druk cyfrowy oraz druk offsetowy.

Dodatkowo drukarnie mogą zaoferować usługi polegające na uszlachetnianiu druków, aby nadać im efektowny wygląd. Stosowane są wtedy różne techniki uszlachetniania, między innymi przez złocenie, stosowanie folii matowych albo błyszczących.

W drukarni internetowej można zatem zamówić drukowanie plakatów, w tym na billboardy, teczek, ulotek, wizytówek, materiałów firmowych jak papiery, koperty. Także realizują one zamówienia na materiały jak naklejki firmowe, etykiety, katalogi, notesy firmowe, kartki świąteczne z logo, kalendarze reklamowe.

Wobec tego w drukarniach internetowych można zamówić praktycznie każdy rodzaj druków – zarówno w mniejszych nakładach już od jednego egzemplarza oraz z pełną personalizacją, jak i od w większych ilościach, gdy najczęściej stosowany jest druk offsetowy.

Jak założyć zamówienie w drukarni online?

Aby złożyć zamówienie na druki w drukarni internetowej, wystarczy tylko kilka kroków. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Przygotowanie projektu druku

Aby zrealizować druki, trzeba posiadać ich projekt graficzny. Można przygotować go we własnym zakresie według informacji znajdujących się na stronie drukarni online. Wiele z nich udostępnia gotowe makiety. Również można zamówić projektowanie u doświadczonego grafika.

Wybór odpowiednich parametrów druku

Przy składaniu zamówienia na druki przez internet należy następnie określić parametry druku, a także wskazać na jego nakład. Pod uwagę warto wziąć wtedy format, rodzaj papieru, kolorystykę nadruku. Można też określić tryb realizacji – standardowy, ekspresowy. Po wypełnieniu całego formularza można od razu dowiedzieć się, ile będzie kosztowało przygotowanie druków.

Zatwierdzenie i opłacenie zamówienia

Trzecim krokiem jest sprawdzenie i potwierdzenie zamówienia i jego opłacenie. Następnie drukarnia przystępuje do pracy.

Odbiór gotowych druków

Ostatnim etapem jest odebranie druków. Można odebrać je osobiście lub otrzymać z dostawą, na przykład kurierską.

Proste zasady zamówienia zapewnia również Drukarnia Studio-EM, która zlokalizowana jest w Krakowie. Pozwala ona również na odebranie zamówionych druków na miejscu lub dostarcza je bezpośrednio do klienta.

Dobra drukarnia online – jak ją wybrać?

Przed złożeniem zamówienia na druki przez internet, warto porównać oferty przygotowane przez różne drukarnie.

Warto zatem poprzeglądać różne oferty, aby wybrać taką drukarnię, która będzie oferowała odpowiednie produkty w przystępnych cenach. Można bardzo łatwo porównać je pod kątem zastosowanych materiałów, formatów, cenników, by dobrać takie, które będą prezentowały się atrakcyjnie oraz będą trwałe i wytrzymałe.

W wyborze mogą pomóc również opinie w internecie, które wystawiane są przez klientów drukarni internetowej. Na ich podstawie można dowiedzieć się, która jest rekomendowana i zapewni obsługę na najwyższym poziomie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4