Outsourcing IT. Usługi i korzyści usług outsourcingowych dla biznesu

Aby firma mogła działać sprawnie pod kątem IT, nie trzeba zatrudniać informatyka. Zobacz, jakie możliwości daje skorzystanie z outsourcingu IT!

Stworzeni własnego działu informatycznego albo zatrudnienie informatyka może być związane z wysokimi kosztami. Alternatywnym rozwiązaniem staje się wtedy outsourcing informatyczny, który polega na powierzeniu prac firmie zewnętrznej.

Jak działa outsourcing IT?

Outsourcing IT jest rozwiązaniem cieszącym się dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem. To nowoczesna usługa, która wspiera działanie firm, dla których istotnym obszarem jest IT, jednak nie dysponują one odpowiednim budżetem, by stworzyć dział IT we własnym zakresie.

Gdy potrzebny jest outsourcing informatyczny Warszawa to miasto, gdzie można z niego skorzystać, jednak oferta ta dostępna jest również w innych miejscowościach na terenie całego kraju.

Zlecenie obsługi informatycznej w ramach outsourcingu daje dostęp do szerokiej palety usług. Outsourcing IT może być wtedy świadczony w ramach pomocy zdalnej przez telefon i internet, a także może polegać na stacjonarnym wsparciu pracowników firmy outsourcingowej bezpośrednio u klienta.

Jakie usługi włącza outsourcing IT?

Outsourcing informatyczny włącza zróżnicowane usługi, ponieważ jego zadaniem jest zastąpienie działu IT w firmie. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • Helpdesk – szybka pomoc prowadzona w razie pojawienia się awarii oraz usterek, aby zachować ciągłość pracy firmy. Helpdesk prowadzony jest głównie w formie pomocy informatycznej przez telefon oraz przez internet.
 • Tworzenie i administracja sieci – pracownicy firmy IT mogą zaprojektować sieć informatyczną firmy oraz zajmować się jej administracją.
 • Kontrolowanie środowiska IT – dzięki tej usłudze możliwe jest regularne kontrolowanie jego prawidłowej pracy i szybka reakcja w razie pojawienia się problemów.
 • Naprawy i przeglądy sprzętu – regularne przeglądy pozwalają na zminimalizowanie usterek, natomiast naprawy na pomoc wtedy, gdy pojawiają się uszkodzenia, trudności z działaniem sprzętu firmowego.
 • Obsługa oprogramowania – outsourcing IT obejmuje między innymi instalację oprogramowania, jego aktualizację, a także usuwanie usterek związanych z jego nieprawidłowym działaniem.
 • Dbanie o bezpieczeństwo – w ramach outsourcingu firma oferuje między innymi tworzenie procedur bezpieczeństwa, przeprowadzanie backupów.
 • Doradztwo – pomoc kwestiach związanych z IT, między innymi wyborem odpowiedniego oprogramowania, urządzeń, bezpieczeństwa, by firma mogła działać prawidłowo pod tym kątem.
 • Tworzenie dokumentacji – pracownik firmy przygotowuje wtedy niezbędną dokumentację związaną z obszarem IT.
 • Szkolenia informatyczne – firma outsourcingowa może również przeszkolić pracowników w obszarze IT, na przykład pod kątem obsługi różnego oprogramowania.

Komu zlecić outsourcing informatyczny?

Aktualnie outsourcing IT oferowany jest przez wiele firm informatycznych działających w Polsce, które zapewniają swoim klientom pełne wsparcie.

Gdy chodzi o profesjonalny outsourcing IT Warszawa to największy wybór ofert, co pozwala na łatwy wybór najlepszych usług w tym właśnie zakresie. Z dostępnymi usługami można zapoznać się w sieci, by łatwo wybrać najlepszą firmę informatyczną prowadząca obsługę biznesu.

Outsourcing informatyczny – korzyści

Wśród głównych korzyści wynikających z outsourcingu IT znajdują się:

 • Zredukowanie kosztów obsługi,
 • Dostęp do specjalistów z wysokimi kompetencjami,
 • Większa elastyczność działania firmy,
 • Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa,
 • Możliwość skoncentrowania się na biznesie.

W jaki sposób rozlicza się outsourcing IT?

Usługi outsourcingowe mogą być rozliczane w ramach kilku rodzajów umów.

Najczęściej klienci decydują się na umowę abonamentową, która pozwala na uzyskanie stałych godzin obsługi do wykorzystania na miesiąc. Można również zdecydować się na umowę ryczałtową oraz na godziny przedpłacone bez konieczności zawierania umowy.

Ceny outsourcingu IT rozpoczynają się od kilkuset złotych miesięcznie. By uzyskać więcej informacji o kosztach, warto skontaktować się bezpośrednio z firmą outsourcingową.

 

 

One thought on “Outsourcing IT. Usługi i korzyści usług outsourcingowych dla biznesu

 • 6 września, 2022 o 7:11 am
  Permalink

  Firma outsourcingowa, outsourcing pracowniczy – konkretnie w branży IT
  Czy są jakieś książki, materiały, blogi o tym jak zacząć?
  Planuję zatrudniać studentów, wskazywać im materiału do nauki i wynajmować ich firmom IT. Kluczem jest niszowa technologia którą dobrze znam, a która ma mi zapewnić szybkie i bezproblemowe przełamanie bariery wejścia dla studentów chcących pracować w IT.

  Czy ktoś wie jak zacząć w branży?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha 99 − = 89