Zdrowie, Medycyna

Najwyższej jakości usługi chirurgii stomatologicznej

Choroby jamy ustnej wymagają specjalistycznego leczenia. Chirurg stomatolog kraków, oferuje najwyższej jakości usługi z tego zakresu.

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Aby móc przedstawić dokładną ofertę zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, warto dowiedzieć się czym ona jest. Chirurgia stomatologiczna to jedna z dziedzin stomatologii, która zajmuje się operacyjnym leczeniem chorób jamy ustnej oraz okolic do niej przyległych. Wszystkie zabiegi, należące do tej dziedziny stomatologii, przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym. Pozwala to na całkowitą bezbolesność i uniknięcie dyskomfortu pacjenta.

Klinika gwarantuje swoim pacjentom najwyższe standardy przeprowadzanych zabiegów. Każdy z nich wykonywany jest ze szczególną dbałością i naciskiem na bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta. Chirurg stomatolog Kraków (https://stomatologiaswiatkowska.pl/chirurgia/przeprowadza zabiegi w zgodzie z najnowszymi trendami stomatologii. Najnowszej generacji sprzęt pozwala na sprawne i dokładne przeprowadzenie każdego zabiegu. Doskonałe efekty leczenia zawdzięcza się doświadczeniu, profesjonalnemu podejściu oraz stosowaniu się do wszelkich norm oraz zasad.

Jakie są wskazania do zabiegów chirurgicznych?

Wśród zakresu usług stomatologii chirurgicznej, znajduje się bardzo wiele zabiegów różnego typu. Wśród nich znajduje się najczęściej spotykany wśród pacjentów zabieg. Jest to zabieg ekstrakcji zęba, czyli inaczej jego usunięcie. Zaleceniami do wykonania tego typu zabiegu, następuje najczęściej w przypadku, kiedy leczenie zachowawcze nie jest już możliwe do wykonania. Warto zaznaczyć, że leczenie chirurgiczne jest ostatecznością – na początku, lekarz robi wszystko, aby ząb wyleczyć bez ingerencji chirurgicznej. Kiedy dostępne środki leczenia kończą się, należy dokonać ekstrakcji zęba.

Istnieje parę przypadków, które bezwzględnie zaliczają się do konieczności usunięcia zęba. Wśród z nich znajdują się takie przypadki jak zaawansowana próchnica, której nie da pozbyć się poprzez leczenie zachowawcze. Kolejnym przypadkiem, jaki zalicza do ekstrakcji zęba ą zęby mądrości, które wyrastają pod niewłaściwym kątem i kolidują z innymi zębami. Chirurg stomatolog kraków pomaga również pacjentom, którzy posiadają ortodontyczne wskazania do usunięcia danego zęba. Przypadków jest więc bardzo duża, a ich lista jest o wiele większa – aby zapoznać się z dokładną ofertą zaleceń do ekstrakcji zęba, warto odwiedzić stronę internetową kliniki.

Jakie usługi świadczy chirurg stomatolog?

Oprócz ekstrakcji zęba, chirurg stomatolog posiada w swojej ofercie o wiele więcej zabiegów. Wśród nich znajdują się takie zabiegu jak resekcje wierzchołków zęba, hemisekcja bądź radektomia. Oprócz tego, w zakresie usług chirurgii stomatologicznej znajduje się zabieg odbudowy kości zębów własnych, przeszczepy kości własnej czy rozszczepienie wyrostka zębodołowego. Niezależnie od wykonywanego zabiegu, każdy z nich odbywa się pod okiem specjalistów i z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu. Pozwala to na zachowanie standardów oraz dobrego samopoczucia pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4