Uroda

Mezoterapia – profilaktyka przeciwstarzeniowa w gabinecie medycyny estetycznej

Chcesz, aby Twoja skóra na dłużej wyglądała młodo? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z zabiegów mezoterapii igłowej.

Chociaż wielu osobom zabiegi prowadzone w gabinetach medycyny estetyczne kojarzą się głównie z usuwaniem zmarszczek, to jednak dostępne w nich procedury są także skoncentrowane na tym, aby im zapobiegać. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzaniu pod skórę substancji aktywnych.   Co warto wiedzieć o mezoterapii igłowej w profilaktyce przeciwstarzeniowej?

Czym jest mezoterapia?

Zabiegi jak mezoterapia to gama procedur, które łączy wprowadzenie pod skórę różnorodnych substancji aktywnych. W ramach tego typu zabiegów dochodzi do umieszczenia ich pod skórą na różne sposoby – igłowo, mikroigłowo oraz bezigłowo. Mezoterapia igłowa jest obecnie zabiegiem prowadzonym najczęściej, co wynika z jej wysokiej efektywności, jednak także procedury mikroigłowa oraz bezigłowa pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych wyników. 

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Zabieg mezoterapii igłowej wykorzystuje igły i strzykawki lub specjalne pistolety wyposażone w zestawy igieł. Lekarz, ponieważ tylko on może przeprowadzić taką procedurę, wstrzykuje wtedy w skórę na niewielką głębokość wybrane substancje aktywne. Do wyboru jest szeroka gama preparatów, które określane są również jako koktajle. Gdy chodzi o zabieg jak mezoterapia igłowa Kraków pozwala na skorzystanie z procedury pod okiem sprawdzonych lekarzy mających wieloletnie doświadczenie, aby zapewnić optymalne wyniki i pełne bezpieczeństwo.

Jak mezoterapia działa na skórę?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który ma podwójne działanie, co związane jest także z jego wysoką efektywnością.

  1. Dostarcza pod skórę substancje aktywne – są one dobierane indywidualnie do typu skóry oraz do jej potrzeb, dzięki czemu można uzyskać jeszcze lepsze efekty.
  2. Pobudza regenerację dzięki nakłuciom – nakłuwanie skóry powoduje, że dochodzi do pobudzenia fibroblastów, czyli komórek skórnych do wytwarzania kolagenu i elastyny.

Dzięki temu mezoterapia jest także tak skuteczna nie tylko jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, ale również pozwala na zredukowanie istniejących już zmian skórnych, na przykład zmarszczek.

Jakie substancje używane są do zabiegu?

Zabieg mezoterapii igłowej może być prowadzony z wykorzystaniem różnych typów składników aktywnych. Są one dobierane do typu skóry i jej wymagań, więc można wtedy także osiągnąć tak dobry wynik w profilaktyce i w terapii niedoskonałości skórnych. Najczęściej stosowaną substancją do wykonania zabiegu jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym związkiem występującym w skórze. Działa jak wypełniacz, dlatego może zmniejszyć zmarszczki, ale również zapobiega ich powstawanie. Stosuje się także koktajle zawierające ekstrakty roślinne, witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej jest małoinwazyjny, a także nie powoduje on wysokiego ryzyka pojawienia się poważnych skutków ubocznych. To powoduje, że jest on również tak chętnie wybierany i rekomendowany. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Następnie lekarz wprowadza pod skórę wybrane koktajle. Skóra jest pokrywana bardzo gęstą siateczką nakłuć. Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie. Objawy te mijają jednak w ciągu paru kolejnych dni. 

Gdy zatem planowana jest igłowa mezoterapia Kraków to miasto, gdzie można skorzystać z niego w wielu sprawdzonych punktach.

One thought on “Mezoterapia – profilaktyka przeciwstarzeniowa w gabinecie medycyny estetycznej

  • Kilka razy miałam wykonywany zabieg mezoterapii igłowej. Nie jest to przyjemne, nie ma się co oszukiwać. Z drugiej strony igiełki są naprawdę niewielkie, tak więc da się wytrzymać. Rezultatu nie widać od razu, ale seria zabiegów daje u mnie o wiele lepsze rezultaty niż najdroższe kosmetyki.

    Polecam tylko poszukać sprawdzonego gabinetu, w którym będą pracowali na porzadnych preparatach. To bardzo ważne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 + = 24