Inne

Chcesz kupić tanie okulary przeciwsłoneczne? Sprawdź te parametry

Tanie okulary słoneczne również mogą być dobre. Zanim jednak je zakupisz, sprawdź, czy cechują się one paroma ważnymi parametrami.

W sklepach, na straganach, w drogeriach, w salonach optycznych – obecnie tanie okulary przeciwsłoneczne można kupić w wielu miejscach. Jeżeli także szukasz modnych i dodatkowo niedrogich okularów, zwróć uwagę na kilka ich cech, by mieć pewność, że będą bezpieczne dla Twojego wzroku i jednocześnie będą mogły posłużyć Ci na długi czas.

 

Okulary słoneczne tylko z filtrem UV

Głównym zadaniem okularów słonecznych jest ochrona wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, jakie emitowane jest przez słońce. Dociera ono na ziemię w postaci promieni UVA oraz UVB. Promieniowanie to jest szkodliwe dla tkanek ludzkiego ciała, zwiększając ryzyko nowotworów.

 

Ochrony przed UV wymaga skóra, ale również oczy. W tym celu należy zastosować odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. By mogły one zapewnić właściwą ochronę, warto zdecydować się na te wyposażone w specjalny filtr UV.

 

Obecnie także tanie okulary przeciwsłoneczne mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem. Warto wtedy wybierać okulary ze szkłami oznaczonymi jako UV 400 – to klasa filtra UV, który jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę dla wzroku.

 

Przyciemnienie szkieł – jaką kategorię wybrać?

Poza oznaczeniem filtra UV szkła często są także określone kategorią, na przykład 3. Kategorie te odnoszą się do stopnia zaciemnienia szkieł.

 

Kategorie zaciemnienia szkieł oznaczone są cyframi od 0 do 4. Im większa cyfra, tym większy stopień zaciemnienia. Najczęściej na lato kupowane są okulary oznakowane cyfrą 3, które są w stanie przepuścić około 8-18% światła. To powoduje, że bardzo dobrze nadają się na słoneczne dni.

 

Z kolei okulary o niższych kategoriach, na przykład 1 lub 2, polecane są na pochmurne dni. Mają one wtedy jaśniejsze szkła, na przykład pomarańczowe, żółte, które przepuszczają więcej światła. Takie okulary najczęściej wybierane są przez sportowców.

 

Gdzie kupić tanie okulary przeciwsłoneczne z dobrymi parametrami?

Gdy chcesz zakupić tanie okulary przeciwsłoneczne, które będą cechowały się filtrem UV wysokiej klasy i będą posiadały również odpowiadający Twoim potrzebom stopień przyciemnienia, sprawdź oferty dostępne w salonach optycznych. To właśnie tam można kupić wysokiej jakości okulary bez przepłacania.

 

Zamówienia na tanie okulary przeciwsłoneczne można składać również w internetowych salonach optycznych. Wtedy do dyspozycji jest wiele ciekawych modeli – także w promocyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 6