Inne

Toalety przenośne i inny sprzęt sanitarny – kiedy warto je wynająć?

Za pomocą nowoczesnego, przenośnego sprzętu sanitarnego można stworzyć węzeł sanitarny w praktycznie każdym miejscu!

Nie wszędzie można skorzystać z instalacji wodnej i kanalizacyjnej, która potrzebna jest do stworzenia zaplecza sanitarnego. W takim przypadku rozwiązaniem jest wynajęcie sprzętu przenośnego, który oferuje między innymi firma clipper.pl. Jakie jest główne zastosowanie mobilnego sprzętu sanitarnego? Jakie są jego główne rodzaje? Gdzie można go wynająć?

Jakie zastosowanie ma przenośny sprzęt sanitarny?

Za pomocą sprzętu sanitarnego można zadbać o właściwą higienę. Wtedy, gdy nie można skorzystać z niego w budynku, do którego podłączone są odpowiednie instalacje wodno-kanalizacyjne, rozwiązaniem jest wykorzystanie sprzętu przenośnego. Przenośny sprzęt sanitarny jest w stanie stworzyć efektywnie funkcjonujące zaplecze sanitarne w praktycznie każdym miejscu. Właśnie dlatego używany jest on wtedy, gdy celem jest uzyskanie przestrzeni do utrzymania higieny, na przykład na terenie budowy, podczas eventów lub w miejscach, gdzie nie ma się w planach doprowadzania instalacji.

Przykładowe zastosowanie przenośnego sprzętu sanitarnego:

 • place budowy
 • wydarzenia sportowe
 • festiwale i koncerty plenerowe
 • parkingi
 • parki i lasy
 • zewnętrzne obiekty sportowe
 • cmentarze

Oczywiście, jest to jedynie przykładowe zastosowanie tego typu wyposażenia, ponieważ może być ono również wykorzystane w wielu innych miejscach, aby stworzyć funkcjonalne zaplecze sanitarne.

Mobilny sprzęt sanitarny – rodzaje

W kategorii mobilnego sprzętu sanitarnego znajduje się szeroka gama różnych artykułów, które mogą być indywidualnie dostosowane do konkretnego zapotrzebowania oraz miejsca jego ustawienia.

Rodzaje przenośnego sprzętu sanitarnego:

 • toalety przenośne – dostępne w różnych wariantach, między innymi z samą toaletą, pisuarem, z dodatkową umywalką, lustrem, także jako toalety przenośne dla niepełnoprawnych
 • przenośne prysznice – wymagają przyłącza bieżącej wody oraz kanalizacyjnego
 • umywalki wolnostojące – mogą wykorzystywać zbiornik na wodę
 • pisuary – dostępne w różnych wariantach
 • kontenery sanitarne – wyposażone w kabiny WC, pisuary, umywalki, mogą również zawierać prysznice

Dobór odpowiedniego wyposażenia pozwala na uzyskanie funkcjonalnej przestrzeni sanitarnej, która będzie odpowiadała konkretnemu zapotrzebowaniu, a także możliwościom podłączeniowym.

Gdzie wynająć przenośny sprzęt sanitarny?

Aktualnie w wynajmie sprzętów sanitarnych specjalizuje się wiele firm, między innymi firma Clipper, która ma w tym zakresie duże doświadczenie. Oferuje ona swoim klientom usługi polegające na wynajmie krótkoterminowym i długoterminowym, a także świadczy usługi dodatkowe, między innymi serwisowanie toalet, dezynfekcję. Firma działa na terenie Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Olsztynka i okolicznych miejscowości. Dokładne informacje dotyczące oferty wynajmu sprzętu sanitarnego można znaleźć już teraz na stronach internetowych wypożyczalni. Rezerwację potrzebne go sprzętu można przeprowadzić również w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − 65 =