Uroda

Wybielanie zębów – opis metod i ich skuteczności. Co wybrać?

Jedną z najpopularniejszych metod poprawy wyglądu zębów jest ich wybielanie. Jakie metody wybielania są obecnie najpopularniejsze? Jaka z nich pozwala na uzyskanie najlepszych efektów?

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to kosmetyczny zabieg stomatologiczny, który może pomóc poprawić wygląd zębów poprzez usunięcie znajdujących się na nich przebarwień. Ten rodzaj zabiegu wybierany jest przez wiele osób, którym zależy na uzyskaniu atrakcyjnego wyglądu swojego uśmiechu. Dzięki niemu zęby mogą uzyskać śnieżnobiały kolor i natychmiast przyciągają uwagę.

Metody wybielania zębów

Obecnie do dyspozycji są różne metody wybielania zębów, które najczęściej dzieli się na dwie główne kategorie, czyli na zabiegi prowadzone w domu oraz w gabinecie stomatologicznym. Do najczęściej stosowanych metod wybielania zębów zaliczane są:

Wybielanie lampą w gabinecie

Ta metoda stosowana jest w gabinecie stomatologicznym. Dla uzyskania optymalnych efektów wystarczy tylko jedna wizyta u dentysty. Wybielanie lampą polega na nałożeniu żelu wybielającego o wysokim stężeniu na zęby. Żel jest zwykle aktywowany specjalnym światłem. Czas trwania takiego zabiegu to zwykle około godziny. Wybielanie w gabinecie jest zatem bardzo skuteczną metodą wybielania zębów, a rezultaty widać już po jednej sesji. Gdy chodzi o wybielanie zębów Kraków to miasto, gdzie można z niej skorzystać w różnych gabinetach.

Wybielanie zębów martwych

W gabinetach stomatologicznych skorzystać można także z metody polegającej na wybielaniu zębów martwych, które mają szarawy kolor. Taka metoda wybielania polega na umieszczeniu wewnątrz zęba substancji wybielającej. Substancja ta może być zastosowana jednokrotnie albo wielokrotnie, w zależności od stopnia przebarwienia zęba.

Wybielanie w domu za pomocą nakładek wykonanych u stomatologa

W tym przypadku dentysta stworzy indywidualnie dopasowane nakładki, które pacjent nosi w domu. Nakładki te są wypełnione żelem wybielającym o niższym stężeniu i nosi się je przez określoną ilość czasu każdego dnia, zwykle przez około 7-14 dni. Wybielanie w domu za pomocą nakładek również jest bardzo skuteczne, ale oczekiwanie na wyniki może zająć więcej czasu niż wybielanie w gabinecie za pomocą lampy. Z takiej metody skorzystać można między innymi w gabinecie https://zietekclinic.com/uslugi/wybielanie-zebow-krakow/.

Wybielanie w domu za pomocą produktów ogólnodostępnych

Produkty wybielające dostępne w drogeriach i aptekach, które są bardzo popularne i pozwalają na uzyskanie atrakcyjnych wyników, to między innymi wybielająca pasta do zębów, paski i żele wybielające. Produkty te są mniej skuteczne niż wybielanie w gabinecie lub w domu za pomocą nakładek, ale mogą być niedrogą opcją w przypadku łagodnych przebarwień. Właśnie dlatego są one także bardzo chętnie wybierane przez klientów.

Jakie zabiegi wybielania zębów są najskuteczniejsze?

Skuteczność metod wybielania zębów może być zróżnicowana w zależności od nasilenia przebarwień i zastosowanej metody. Wybielanie z wykorzystaniem metod gabinetowych jest zwykle najskuteczniejsze. Produkty wybielające dostępne mogą być skuteczne w przypadku mniejszych przebarwień, ale generalnie są mniej skuteczne niż profesjonalne metody wybielania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

43 − = 36