Kobieta

Popularne zabiegi medycyny estetycznej. Co warto wypróbować?

Zabiegi medycyny estetycznej to pełna gama różnego rodzaju procedur dedykowanych nie tylko dla osób ze skórą dojrzałą. Są one polecane dla każdego, kto chciałby zadbać o swój wygląd. W gabinetach medycyny estetycznej czeka szeroka gama procedur. Na co warto się zdecydować? Oto przegląd najczęściej wybieranych zabiegów!

Medycyna estetyczna jest skoncentrowana na wyglądzie pacjentów. Za pomocą specjalnych urządzeń, narzędzi oraz preparatów pomaga im w zlikwidowaniu różnych niedoskonałości, a także dba o ich urodę także w dłuższej perspektywie czasowej. Właśnie dlatego zabiegi medycyny estetycznej polecane są dla każdego – niezależnie od wieku.

Dobry gabinet medycyny estetycznej może zaoferować swoim klientom dostęp do wielu różnych zabiegów. Oto te, które cieszą się największą popularnością!

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy, który w skrócie określany jest jako HA, jest naturalnym związkiem znajdującym się w skórze. Ma on na celu jej nawilżanie oraz jędrność. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje, co powoduje, że jest ona narażona na szybsze starzenie.

W gabinetach medycyny estetyczne można skorzystać z pełnej gamy zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Największą popularnością cieszy się usuwanie zmarszczek – wtedy HA działa jak wypełniacz. Może szybko i skutecznie wyeliminować zmarszczki oraz nadać skórze większą jędrność.

Powiększanie i modelowanie ust

Również kwas hialuronowy wykorzystywany jest podczas powiększania i modelowania ust. To popularny zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest nadanie ustom atrakcyjnego wyglądu.

Procedura ta polega na wstrzyknięciu w usta odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego, aby poprawić ich objętość, wyrównać asymetrię.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Botoks – toksyna botulinowa jest bardzo popularnym związkiem używanym podczas niwelowania zmarszczek. W porównaniu do kwasu hialuronowego ma inne działanie, co także decyduje o jego przeznaczeniu.

Najlepsze efekty botoks daje na zmarszczki mimiczne, czyli na te zmarszczki, które najczęściej jako pierwsze pojawiają się na skórze. Likwiduje poziome i pionowe zmarszczki na czole, zmarszczki wokół oczu, ust.

Mezoterapia igłowa

To nazwa zabiegów przeznaczonych do wprowadzania pod skórę substancji aktywnych. Polega na obstrzykiwaniu odpowiednich obszarów, na przykład twarzy, ciała czy skóry głowy, aby dostarczyć skórę wartościowe substancje aktywne.

Podczas mezoterapii igłowej stosowane są różnego rodzaju koktajle substancji aktywnych, które docierają do głębokich warstw skóry, gdzie działają o wiele skuteczniej niż kosmetyki. Systematyczna mezoterapia pozwala na utrzymanie zdrowej i pięknej skóry na wiele lat. Także pomaga w redukcji różnych niedoskonałości.

Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

To popularny zabieg medycyny estetyczne skoncentrowany na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja, która produkowana jest z krwi własnej pacjenta po jej odpowiednim filtrowaniu.

Osocze bogatopłytkowe zawiera skoncentrowane płytki krwi i nasila działanie czynników wzrostu, dzięki czemu pomaga w rewitalizacji skóry. Powoduje przyspieszenie procesów regeneracji, a dzięki temu zmniejsza widoczność zmarszczek i innych niedoskonałości. Pomaga też na wypadające włosy.

Peelingi medyczne

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać także z pełnej gamy różnych zabiegów polegających na peelingu – złuszczaniu skóry. To specjalne peelingi medyczne, które zawierają znacznie bardziej skoncentrowane substancje aktywne, a dzięki temu dają jeszcze lepsze rezultaty.

Do wyboru jest szeroka gama peelingów, w tym między innymi na bazie kwasu glikolowego, kwasu migdałowego, kwasu salicylowego, kwasu pirogronowego. Szeroka gama kwasów powoduje, że można dopasować je specjalnie do potrzeb skóry.

To jedynie wybrane zabiegi medycyny estetycznej, z których można skorzystać obecnie w gabinetach. Do wyboru jest też znacznie więcej procedur. Najlepiej samemu udać się zatem do gabinetu, aby tam otrzymać kompleksową pomoc w doborze najlepszych procedur i zadbać o siebie kompleksowo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + = 10