Moda

Modne okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne – przegląd modeli

Moda nie omija branży optycznej. Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne to dzisiaj pełna gama stylowych wzorów do wyboru. Co kupić, by wyglądać trendy?

Przy wyborze okularów warto przede wszystkim kierować się swoim indywidualnym gustem, a także dopasowaniem do twarzy. Jednak wiele osób wybiera także modne okulary , które również mogą świetnie podkreślać urok i przy tym wyróżniać się najwyższą jakością.

Jakie okulary są obecnie najmodniejsze? Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie? Gdzie markowe okulary można dostać w najniższych cenach? Sprawdź!

Najmodniejsze okulary – popularne wzory

W poszukiwaniu odpowiednich okularów, które będą wpisywały się w najnowsze trendy, warto sprawdzić oferty dobrych sklepów optycznych. To tam można najprędzej znaleźć popularne modele, które noszone są obecnie na całym świecie.

Dzisiaj bardzo popularne są okulary okrągłe z oprawkami z cienkiego drutu, najczęściej w kolorze złotym. Są bardzo modne wśród młodych osób, ale również pasują w każdym wieku. Takie okulary pasują do wielu kształtów twarzy, jednak nie są polecane dla osób, które mają okrągłą twarz, ponieważ mogą spowodować jej optyczne poszerzenie. Wtedy warto zdecydować się na inne modne okulary, czyli na modele o czarnych, grubych oprawkach w prostokątnym kształcie.

Chętnie kupowane są także okulary lenonki, które można kupić w wariantach przeciwsłonecznych oraz korekcyjnych. Sprzedawane są również jako zerówki dla osób, które chcą wyglądać modnie, ale nie mają wady wzroku wymagającej korekcji. Te przeciwsłoneczne można kupić w różnych kolorach szkieł, między innymi błękitnymi, czerwonymi, żółtymi, cieniowanymi, a nawet tęczowymi.

W trend cienkich oprawek wpisują się również okulary pilotki, które mają lekko zaokrąglony kształt oprawek w dolnej części. Pilotki, inaczej aviatory, to okulary, które często wybierane są przez mężczyzn, ale również pasują wielu kobietom. Najpopularniejsze to te przeciwsłoneczne, które oferowane są ze szkłami w kolorze klasycznej czerni oraz lustrzanym wariancie.

Świetnym wyborem mogą być też okrągłe okulary wykonane z użyciem tworzyw przypominających rogowe oprawki sprzed lat. Mogą mieć formę grubych ramek, ale także często łączone są z innymi materiałami, na przykład z cienkimi drucikami w kolorze złotym, aby całość wyglądała lekko i stylowo.

Markowe okulary – gdzie kupić?

Dzisiaj modne okulary można kupić w wielu sklepach, między innymi w dobrych salonach optycznych. Popularne są również sklepy internetowe, na przykład sklep https://c-o.com.pl, gdzie można zamówić markowe, oryginalne okulary w przystępnych cenach.

Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych warto przede wszystkim kierować się jakością szkieł. Tylko te, które są wyposażone w filtr UV, będą mogły zagwarantować odpowiednią ochronę dla oczu. Najlepiej więc kupować okulary w dobrych salonach optycznych, gdzie można mieć pewność, że będą rzeczywiście mogły zagwarantować maksymalną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Do zakupienia okularów korekcyjnych konieczne jest wcześniejsze wykonanie badania u okulisty. Można zrobić je między innymi w gabinecie działającym w salonie optycznym lub zrealizować je samodzielnie – także na NFZ. Recepta uzyskana od okulisty pozwoli wtedy na wykonanie odpowiednich okularów ze szkłami zapewniającymi właściwą korekcję. Do dyspozycji są nie tylko różne typy oprawek, ale można także dobrać do nich szkła. Warto pamiętać, że cienkie oprawki będą najlepiej wyglądały ze szkłami o mniejszej korekcji – alternatywnie można wybrać specjalne szkła ścieńczane.

Dodatkowo można też składać zamówienia na modne okulary korekcyjne przez internet. W tym przypadku konieczne jest posiadanie aktualnej recepty. Przy składaniu zamówienia wpisuje się wtedy w formularzu wszystkie informacje z recepty, co pozwala salonowi online na wykonanie okularów zgodnie z potrzebami.

Jeżeli zatem potrzebne są trendy okulary sklep optyczny do najlepszy wybór – można zamówić tam zarówno okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne, które podążają za najnowszymi trendami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 3