Lubuskie. Co warto zwiedzić? Jak wybrać nocleg?

Województwo lubuskie jest zlokalizowane północno-zachodniej części Polski. Na turystów czeka tam wiele ciekawych atrakcji i komfortowe noclegi.

Lubuskie to region, który może pochwalić się wieloma interesującymi miejscami do zobaczenia. Największymi miastami tego województwa są Gorzów Wielkopolski oraz Zielona Góra. Poza nimi na jego terenie rozsianych jest wiele mniejszych miejscowości, które mogą pochwalić się wieloma zachwycającymi widokami oraz zabytkami opowiadającymi fascynujące historie. Turystyce sprzyja także rozwinięta baza noclegowa – wysokiej klasy hotel w Lubuskiem można znaleźć w naprawdę niskiej cenie.

Co warto zobaczyć w województwie lubuskim? Jak wybrać wygodny nocleg? Oto poradnik, który zainteresuje każdego, kto pragnie wybrać się na wakacje w tę część Polski!

Lubuskie atrakcje – przegląd top miejsc, które warto odwiedzić

Lubuskie najczęściej kojarzone jest z pięknymi panoramami prezentującymi kojącą przyrodę, jednak do dyspozycji są również inne propozycje dla osób wolących zwiedzanie lub aktywny wypoczynek w sportowym stylu.

Najpiękniejsze miejsca w Lubuskiem – top atrakcje:

 • Park Narodowy Ujście Warty – znany jest przede wszystkim z rzadkich gatunków ptaków, na pewno przypadnie do gustu osobom lubiącym birdwatching
 • Park Mużakowski – efektowny park wraz z pałacem z XIX wieku, który wpisany jest na listę UNESCO
 • zabytkowe kościoły drewniane – znajdujące się na Szlaku Kościołów Drewnianych Regionu Kozła, w tym w Chlastawie, Klępsku i Kosieczynie
 • Zespół Poaugustiański w Żaganiu – zabytkowe zabudowania z okresu średniowiecza
 • Geopark Łuk Mużakowa – położony na obszarze dawnej kopalni odkrywkowej
 • Jezioro Sławskie – doskonałe dla osób lubiących sporty wodne
 • Międzyrzecki Rejon Umocniony – system umocnień z okresu II wojny światowej
 • Lubuski Szlak Wina i Miodu – prezentujący lokalne tradycje winiarskie i pszczelarskie
 • Park Miłości im. Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach
 • Nowy Zamek nad jeziorem Lubiąż w Lubniewicach 
 • Zamek Joannitów w Łagowie Lubuskim

Zatem województwo lubuskie to wiele wspaniałych atrakcji przeznaczonych dla każdego, kto poszukuje sposobu na udane wakacje w Polsce – samemu, z ukochaną osobą lub z całą rodziną.

Nocowanie w Lubuskiem – jaki nocleg wybrać?

Aby wypoczynek był całkowicie udany, warto także pamiętać o wybraniu odpowiedniego noclegu. Bez problemu można wyszukać hotel w Lubuskiem, ale do dyspozycji są również noclegi w innych obiektach, na przykład w gospodarstwach agroturystycznych, apartamentach, willach, pensjonatach czy na polach kempingowych. Miejsce noclegu warto dostosować do swojego pomysłu na zwiedzanie województwa lubuskiego. Można zdecydować się na jeden obiekt, ale również na kilka w różnych miejscowościach.

Aby wybrać dobry hotel w Lubuskiem lub inny obiekt noclegowy, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, między innymi na jego lokalizację, standard, dostępne usługi, na przykład wyżywienie, siłownię, parking. Oczywiście, duże znaczenie mają również opinie na temat obiektów noclegowych, które obecnie można bez problemu znaleźć w sieci. Na ich podstawie można wyselekcjonować taki hotel w Lubuskiem, który będzie mógł zapewnić wypoczynek na najwyższym poziomie w przystępnych cenach, by wyjazd nie pociągał za sobą wysokich wydatków. Rezerwacje na noclegi w województwie lubuskim można wykonać obecnie także za pośrednictwem internetu, dlatego wystarczy tylko parę minut, aby wyszukać oferty, porównać je ze sobą, a potem przeprowadzić rezerwację. Za swój pobyt można zapłacić z góry albo na miejscu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − = 57