Inne

Jaki jest koszt przejazdu do Chorwacji? Sprawdź ceny

Zamierzasz zwiedzić piękną Chorwację? Chcesz wypocząć na jej plażach? Zobacz, z jakimi kosztami związany jest dojazd do Chorwacji.

Chorwacja zaprasza osoby spragnione udanych wakacji – to tu można poświęcić swój czas na oglądanie zachwycających zabytków, relaks na plażach i w ciepłych wodach, a także uprawiać sporty, na przykład trekking we wspaniałych parkach narodowych. Jaki jest koszt przejazdu do Chorwacji? Ceny zależne są od wielu czynników. Na jaki wydatek trzeba się przygotować, dojeżdżając do Chorwacji własnym autem lub autokarem?

 

Jak wygląda dojazd z Polski do Chorwacji?

Odległość pomiędzy Polską a Chorwacją wynosi około 1000 kilometrów w zależności od obranej trasy oraz miejsca wyjazdu i dojazdu. W trakcie podróży przejeżdża się najczęściej przez kraje jak Czechy, Austria, Słowacja, Węgry czy Słowenia.

 

Drogi na trasie Polska – Chorwacja są w bardzo dobrym stanie technicznym, dlatego dojazd jest zasadniczo wygodny, bezpieczny i szybki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podróż będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami – opłatami za autostrady oraz winietami drogowymi.

 

Zależnie od wybranej trasy dojazd z Polski do Chorwacji trwa od około 9 do 15 godzin, średnio jest to około 10-11 godzin.

 

Jak dojechać do Chorwacji?

Do Chorwacji można dojechać własnym samochodem, także kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową, albo można zdecydować się na skorzystanie z usług z jednego z wielu przewoźników na tej trasie.

 

Osoby, które chciałyby dojechać na miejsce z przewoźnikiem, mogą zdecydować się na podróż autokarem albo busem. Wiele firm działa także w systemie door to door, co powoduje, że mogą one odebrać pasażera spod wskazanego adresu i dowieźć go do celu. Trasy są wtedy planowane indywidualnie.

 

Ile kosztuje dojazd do Chorwacji?

Gdy chodzi o koszt przejazdu do Chorwacji, zazwyczaj wynosi on około 600-1200 złotych w obie strony w przypadku podróży własnym samochodem, natomiast wtedy, gdy wybiera się przewoźnika, wtedy bilety do Chorwacji w obie strony kosztują zwykle od 750 do 850 złotych.

 

Od czego zależy koszt przejazdu do Chorwacji?

Na koszt przejazdu do Chorwacji wpływa wiele czynników, dlatego należy uwzględnić je przy kalkulowaniu swojego wyjazdu.

 

Koszty dojazdu są zależne od:

  • obranej trasy
  • kosztów winiet i przejazdów autostradowych
  • noclegu po drodze
  • spalania samochodu
  • aktualnych kosztów paliwa

 

W internecie można znaleźć specjalne kalkulatory, które obliczają koszt przejazdu do Chorwacji. W sieci można sprawdzić także ceny biletów na autokary i busy do Chorwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 4 =