Praca

Jak zatrudnić pracownika tymczasowego z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy doceniani są na polskim rynku pracy. Jak zatrudnić pracownika zza wschodniej granicy do pracy tymczasowej?

Obecnie pracownicy tymczasowi z Ukrainy są intensywnie poszukiwani przez pracodawców. Aby łatwiej zatrudnić obcokrajowców na różnych stanowiskach pracy, warto skontaktować się z agencją specjalizującą się w pośrednictwie pracy.

 

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy – co oferują agencje pracy?

Agencje pracy zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w związku z poszukiwaniem nowych pracowników, a także pomagają pracownikom w znalezieniu zatrudnienia – tymczasowego i stałego.

 

Gdy potrzebni są pracownicy tymczasowi z Ukrainy, agencja może zapewnić szybki dostęp do osób posiadających odpowiednie kwalifikacje do pracy na różnych stanowiskach.

 

Oferta agencji pracy tymczasowej dla pracodawców poszukujących pracowników z Ukrainy:

  • poszukiwanie pracowników z Ukrainy zgodnie z wymaganiami klienta
  • weryfikacja umiejętności pracowników z Ukrainy, w tym umiejętności językowych
  • formalności związane z legalizacją pobytu pracowników z Ukrainy, w tym przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, które są potrzebne do podjęcia pracy
  • koordynacja pracowników
  • pomoc w uzyskaniu zakwaterowania dla pracowników
  • obsługa administracyjna i kadrowa

 

Wobec tego pracodawcy, którzy chcieliby zatrudnić pracowników tymczasowych z Ukrainy, mogą otrzymać w agencji kompleksową obsługę.

 

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc agencji pośrednictwa pracy?

Gdy potrzebni są pracownicy tymczasowi z Ukrainy, agencja pośrednicząca w zatrudnieniu to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie z punktu widzenia pracodawcy. Jako że zatrudnienie obcokrajowca jest związane ze znacznie szerszymi formalnościami w porównaniu z zatrudnianiem Polaków, pracodawca nie musi wtedy zajmować się nimi we własnym zakresie.

 

Dodatkowym atutem jest łatwa dostępność pracowników, którzy są gotowi do natychmiastowego podjęcia pracy, między innymi wtedy, gdy pracodawca otrzymuje większą liczbę zamówień i musi powiększyć swoją załogę, aby dzięki temu zrealizować swoje zobowiązania.

 

Jak wybrać dobrą agencję oferującą pracowników tymczasowych z Ukrainy?

Znalezienie właściwej agencji pośrednictwa pracy ma bardzo duże znaczenie, ponieważ profesjonalna, doświadczona agencja to kompleksowa i fachowa obsługa.

 

Aby wybrać dobrą agencję pośrednictwa pracy, warto sprawdzić różne oferty, porównać je ze sobą i dodatkowo zasięgnąć opinii na ich temat. Dzięki temu można wybrać taką agencję, która będzie mogła zapewnić pełne wsparcie w związku z zatrudnianiem pracowników z zagranicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

62 − 54 =