Ogólne

Gdzie kupić unikatowe obrączki ślubne w Krakowie?

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych nigdy nie powinien być dziełem przypadku. Gdzie można kupić piękną biżuterię na ślub w Krakowie? 

Kraków to miasto, w którym działa wiele zakładów jubilerskich. 

Gdzie warto zamówić takie obrączki ślubne, które będą jedyne w swoim rodzaju i na wieczność będą symbolizowały miłość? 

Obrączki ślubne jedyne w swoim rodzaju

Tradycyjne obrączki ślubne są wykonane ze złota żółtego i mają prosty kształt z półokrągłym wykończeniem z zewnątrz. Obrączka damska na ogół jest nieco węższa od męskiej. To uniwersalny wybór, lecz nie zadowala on wszystkich par, które poszukują biżuterii jedynej w swoim rodzaju.

Do wykonania obrączek ślubnych wykorzystuje się różne kruszce – złoto, srebro, platynę, tytan. Najczęściej wybierane jest złoto. To nie tylko złoto żółte, lecz obecnie można także zamówić obrączki ze złota białego czy złota różowego, które mają inne odcienie. Gdy poszukiwane są obrączki wyjątkowo trwałe, warto postawić na platynę albo nieco tańszy tytan. Srebro jest z kolei najtańszą opcją.

Damska i męska obrączka ślubna nie muszą być takie same. Obecnie wiele par zamawiających obrączki ślubne decyduje się na zakupienie dwóch innych pierścionków. Damska obrączka najczęściej jest delikatniejsza i może być również wyposażona w jeden albo kilka kamieni szlachetnych – diamentów, lecz też innych kamieni, na przykład rubinów, szmaragdów, topazów. Z kolei obrączka męska jest na ogół prostsza i nie zawiera zdobień.

Wykonanie obrączek ślubnych na zamówienie

W sklepach można zakupić gotowe obrączki ślubne, lecz istnieje także możliwość zamówienia ich według swojego projektu. Takie obrączki wykonują wybrane zakłady jubilerskie, które zajmują się artystyczną biżuterią. Wówczas jubiler może przygotować dla klientów takie obrączki, które będą indywidualnie dopasowane do ich gustu.

Aby zamówić obrączki ślubne według swojego wzoru, warto w pierwszej kolejności wyszukać odpowiedni wzór. Obecnie wiele inspiracji czeka w internecie – można wtedy wyszukać taką biżuterię, która będzie zachwycała swoim wyglądem od pierwszego spojrzenia. Utalentowany jubiler może przygotować dokładnie takie same obrączki jak te na wzorze przekazanym przez klienta.

Obrączki na ślub – ceny

Osoby zamawiające obrączki ślubne w Krakowie mogą spotkać się z ofertami o zróżnicowanych cenach. Koszty te zależne są od szeregu czynników, w tym między innymi od wybranego kruszcu, kamieni czy też od stylu biżuterii – ta bardziej złożona, misterna będzie wymagała większego wydatku.

Najtańsze obrączki ślubne można kupić w cenie już od około 50 złotych – tyle zapłaci się za biżuterię srebrną dla niego i dla niej. W podobnej cenie można kupić obrączki stalowe złocone – także wykończone pięknymi cyrkoniami. Obrączki wykonane z prawdziwego złota o próbie 585 to minimalny wydatek rzędu około 500 złotych, ale można też kupić je nawet za 2000 złotych. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za obrączki wykonane z platyny – to metal droższy od złota.

One thought on “Gdzie kupić unikatowe obrączki ślubne w Krakowie?

  • Daria

    Nie polecam zamawiania obrączek w popularnych sieciówkach! Ceny obrączek są bardzo wysokie, wzory natomiast typowe i znajdziecie takie obrączki na spokojnie w mniejszych salonach jubilerskich, gdzie ceny będą niższe.
    Duże sieci wydają sporo pieniedzy na reklamę oraz na utrzymanie salonów co odbija się potem na cenie biżuterii….

    Sama zamawiałam obrączki w sieci i jestem zadowolona.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 50 = 55