Biznes, Firma, E-biznes

10 pomysłów na tani alkohol na wesele

Koszty zakupu alkoholi na wesele mogą być spore. Czy można je jakoś zredukować? Zobacz 10 sposobów, dzięki którym możesz zaoszczędzić naprawdę duże kwoty!

Wybierz tanie trunki

Pierwszym krokiem będzie kupno alkoholi, które nie mają wysokich cen. Najczęściej na przyjęcia weselne nie wybiera się bardzo drogich produktów, które lepiej sprawdzają się do degustacji. Warto więc wybrać sprawdzone, polskie marki, na przykład jak Ogiński, Biały Bocian zamiast droższych jak Smirnoff.

Postaw na różnorodność

Różne rodzaje alkoholi w różnych cenach to kolejny sposób na to, by zredukować koszty związane z zakupieniem trunków na wesele. W przypadku wódek bardzo popularne są nie tylko te czyste, ale również smakowe, które można też kupić w niskich cenach. Warto też pomyśleć o kupnie wina, whisky, nalewek, likierów. Dzięki temu każdy gość znajdzie coś dla siebie.

Latem wybierz piwo

Gdy planujemy wesele latem, doskonałym sposobem na obniżenie kosztów alkoholu będzie wykupienie w lokalu piwa lub zakupienie butelek piwa. Jest ono niedrogie i dobrze gasi pragnienie podczas ciepłych dni. Wielu gości preferuje je zamiast mocniejszych alkoholi.

Zaserwuj własne trunki

Jeśli lubisz przygotowywać własne trunki, na przykład nalewki, wina, w takim przypadku możesz również zaserwować je podczas przyjęcia weselnego. Warto wtedy zadbać o umieszczenie na nich ozdobnych etykiet, które można kupić online.

Zamów alkohole w hurtowni

Najtańszym miejscem do kupna trunków na przyjęcia jest hurtownia alkoholi. To właśnie tam można znaleźć szeroką gamę różnych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach w porównaniu do zwykłych sklepów.

Porównaj ceny u sprzedających

Nawet małe różnice cenowe mogą przełożyć się na sporą różnicę na rachunku. Warto więc przy zakupie alkoholi na wesele porównać ceny w różnych hurtowniach, aby dowiedzieć się, która może zapewnić najwięcej oszczędności.

Zapytaj o rabat

Bardzo często hurtownia alkoholi może zaproponować też rabat przy zakupach. Nawet wtedy, gdy wynosi on tylko kilka procent, pozwoli na zachowanie w kieszeni większej sumy.

Zamów alkohol online

Dobrym sposobem na obniżenie kosztów będzie też hurtownia alkoholi online. Kupno alkoholu w internecie jest nie tylko bardzo wygodne, ale również pozwala na oszczędzenie niemałych kwot.

Warto przy tym sprawdzić, jakie są koszty wysyłki lub dostawy. Wiele hurtowni alkoholi działających przez internet zapewnia darmową dostawę w okolicy, natomiast przy większych odległościach stosuje się już stawkę zależną od wielkości zamówienia.

Dokładnie wylicz potrzebną liczbę butelek

By nie wydawać na alkohol weselny zbyt dużych kwot, pamiętaj również o policzeniu, ile butelek jest potrzebnych. W przypadku wódki stosuje się przelicznik 0,5 litra wódki na jednego gościa dorosłego. Gdy kupuje się alkohole innych typów, można też zredukować tę liczbę.

Skorzystaj ze zwrotu niewykorzystanych trunków

Warto sprawdzić, czy hurtownia alkoholi przyjmuje zwroty niewykorzystanych trunków. Gdy okaże się, że zakupiono zbyt dużo butelek, wtedy można po prostu je zwrócić, aby odzyskać pieniądze.

One thought on “10 pomysłów na tani alkohol na wesele

  • Wesele z alkoholem to wybór dla gości. Kto chce ten pije. Wesele bezalkoholowe wyboru nie pozostawia. Wiem, że niektórzy dobrze bawią się dopiero po alkoholu i nie chciałabym na swoim weselu, zeby ktoś siedział sztywno, bo po prostu bez alkoholu mu nie idzie. Stawiam na dobrą zabawę i wybór gości.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 1 =